İstek Kayaalp: “Hedefim, mesleğimdeki tek eksik olan olimpiyat altınını almak”

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Tokyo’dan altın madalya hedeflediğini belirterek, “Olimpiyatta gayem altın madalya. Öteki bahtım yok, son bahtım diyebilirim. Orada altın almak büyük hayal. Birçok madalyam var bir olimpiyat eksik” dedi.

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Avrupa Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları öncesi değerli açıklamalarda bulundu. Mesleğinde olimpiyat altın madalyası eksiği olduğunu ve gayesinin bunu tamamlamak olduğunu lisana getiren ulusal güreşçi Kayaalp, “10 yıldır üst üste final yapan bir atlettim lakin geçen sene fire verdim. Fakat rekor benim elimde. 9 kere Avrupa şampiyonu oldum. Gayem 10. sefer Avrupa şampiyonu olabilmek. Hazırlıklar da uygun gidiyor. Kendimi de âlâ hissediyorum. İnşallah sonucu hoş olacak. Uğraş etmeyi seven bir sporcuyum. Savaşmak istiyorum. Ülkem için elimden geleni yapmak istiyorum. Olimpiyatlar öncesi de benim için büyük moral olur. Kampımız hoş gidiyor. Mart’ın başında bir turnuvaya katıldık, sağlam bir turnuvaydı birinci oldum. Yeterli çalışıyoruz. Gücümüze güç katıp, Avrupa şampiyonasına katılmak istiyorum” dedi.

“BİRÇOK MADALYAM VAR, BİR OLİMPİYAT EKSİK”
Tokyo Olimpiyatları sonrası emekliliği düşünebileceğini söz eden Kayaalp, “Olimpiyatta gayem altın madalya. Öbür talihim yok, son talihim diyebilirim. Orada altın almak büyük hayal. Birçok madalyam var, bir olimpiyat eksik. Olağan koşullarda beden bir olimpiyat daha görür ancak ben altın alırsam artık kâfi diyebilirim. Bir eksik olimpiyat altınım. Ben dorukta bırakmak istiyorum. Bu türlü bir amaç koymuştum kendime. Bunu da yaptığımı düşünüyorum. Muhakkak bir yaşa da geldim. Bizim de bir ailemiz var. Ağrıyan, sızlayan yerlerimiz de oluyor. İnanılmaz da idmanlar yapıyoruz. O mindere çıkmak için inanılmaz efor sarf ediyoruz” diye konuştu.

“ÜLKEME HİZMET İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARIM”
Ülkeye ve genç atletlere yardım etmekten kaçınmayacağını belirten ulusal güreşçi, “Bu kadar kamplarda olup, aileden uzak kalan biri olarak şu an ilerisi için hocalık üzere bir niyetim yok lakin inşallah hoş yerlerde oluruz. Her vakit çalışıyorsam Allah’a nasip et derim. Gençlere, vatana millete hizmetimiz olacaksa makam nasip et derip. Elimden bir şey gelirse elimden gelen her şeyi yapacağımı düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Yorum bırakın