Son dakika spor haberi: Macaristan’da finale yükselen Meskenin Demirhan Tokyo Olimpiyatları’na kota aldı

Macaristan’da düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri’nde ulusal güreşçi Meskenin Demirhan, finale yükseldi ve olimpiyatlara katılma hakkı kazandı.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, başşehir Budapeşte’deki tertipte bayanlar 50 kiloda Meskenin Demirhan, yarı finalde Fransız Julie Sabatie’yi 5-1 mağlup ederek finale yükseldi. Ulusal güreşçi böylelikle Tokyo Olimpiyatları’na kota aldı.

Konutun Demirhan, finalde Avrupa şampiyonu Bulgar Miglena Selishka ile karşılaşacak.

Yarı finalde uğraş eden başka bayan ulusal güreşçilerden 62 kiloda Elif Jale Yeşilırmak, 4 Avrupa şampiyonluğu bulunan Letonyalı Anastasia Gregorjeva ile karşılaştı.

Elif Jale Yeşilırmak’ın 3-0 öne geçtiği karşılaşma 4-4 sona ererken, Letonyalı güreşçi puan avantajıyla finale yükseldi. Ulusal sportmen, üçüncülük için repesajdan gelecek rakibiyle karşılaşacak.

57 kiloda Bediha Gün ise yarı finalde Avrupa ikincisi Bulgar Evelina Nikolava’ya 4-2 yenildi. Ulusal güreşçi, üçüncülük için uğraş edecek.

GÜREŞTE KOTA SAYISI 7’YE YÜKSELDİ

Güreşte Tokyo Olimpiyatları’na kota alan ulusal atlet sayısı 7’ye yükseldi. Son olarak bayanlarda Meskenin Demirhan’ın kota aldığı güreşte, daha evvel erkekler özgür tarzda Süleyman Atlı, Taha Akgül, Osman Göçen ve Süleyman Karadeniz, grekoromende ise Cenk İldem ve İstek Kayaalp, Tokyo Olimpiyatları’na katılma hakkını kazanmıştı.

Yorum bırakın