Ulusal sportmen Esma Akkaya dünya şampiyonu olmayı hedefliyor

Bulgaristan’da yapılan Balkan Şampiyonası’nda Yıldız Kızlar Balkan ikincisi ve Ukrayna’da yapılan Dünya Plaj Yıldız Kızlar Güreş Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatan 18 yaşındaki güreşçi, milletlerarası karşılaşmalara katılarak şampiyonluklarına yenilerini eklemek istediğini söyledi.

Güreşte bayanların da artık erkekler kadar başarılı olduğunu vurgulayan Akkaya, “Daha evvel bir çok madalya kazandım. Bu sporu sevmeden muvaffakiyet alınamaz. Severek yaparsanız ve sabrederseniz, muvaffakiyet ve şampiyonluk kesinlikle geliyor. Maksadım dünya şampiyonu olmak.” dedi.

Akkaya, haftada 5 gün idman yaparak karşılaşmalara hazırlandıklarını lisana getirerek, form durumunun her geçen gün daha da yükseldiğini belirtti.

ANTRENÖR KOBAL: TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ
15 Yaş Altı ve Yıldız Kızlar Türkiye Güreş Ulusal Ekibi Teknik Sorumlusu Fatih Kobal ise ulusal ekibin haftada 5 gün idman yaparak karşılaşmalara hazırlandığını belirtti.

Sportmenlerin form durumlarının çok güzel olduğunu anlatan Kobal, birinci olarak Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını burada birinci olanların da dünya şampiyonası ve Yunanistan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacağını söyledi.

Ulusal kadroda çok başarılı sportmenlerin bulunduğunu vurgulayan Kobal, “Geçtiğimiz yıl Bulgaristan’da yapılan Yıldız Kızlar Balkan Güreş Şampiyonası’nda güreşçilerimiz Esma Akkaya ve Gülsüm Bingöl çok başarılı sonuçlar elde etti. İkinci olan güreşçimiz Esma ayrıyeten Ukrayna’da düzenlenen Dünya Plaj Yıldız Kızlar Güreş Şampiyonası’nda da dünya üçüncülüğü elde etti. Gurur duyduk. Bu iki kızımız da geçen yılın en düzgünleri. İkisinden de Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluk bekliyoruz. Bu kızlarımızın şampiyon olmasını ve onlarla birlikte Avrupa, dünya ve Balkan şampiyonlarında birinciliklere uzanmak istiyoruz.” formunda konuştu.

Yorum bırakın