Ulusal güreşçiler Macaristan’da

Hür ve Grekoromen Güreş Ulusal Grupları, Macaristan’da 19-22 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Olimpiyat elemelerine hazırlık kapsamında kamp için Budapeşte’ye gitti. Ulusallar, olimpiyat elemelerine kadar hazırlıklarına Macaristan’da devam edecek.

Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Musa Aydın önlerinde iki Olimpiyat kotası olduğuna dikkati çekerek, “İlk olarak Macaristan’da 19-22 Mart tarihlerinde kota almak için mindere çıkacağız. Özgür tarzda 2, grekoromen tarzda 2 kota olmak üzere toplam 4 kotamız var. Maksadımız kota sayısını artırmak. Hem özgür hem de grekoromen ulusal gruplarımız şimdiden Macaristan’a gitti. Oradaki kamp çalışmaları sayesinde elemelere çok daha hazır hale gelecekler. Kota elemesinde başarılı olup akabinde da olimpiyatlarda tekrar tarih yazmak istiyoruz” dedi.

“BAŞARILI ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”
Türk spor tarihine bakıldığında büyük muvaffakiyetlerin altına imza attıklarının altını çizen Aydın, “471 Altın, 500 gümüş ve 734 Bronz olmak üzere toplam 1705 madalya kazanmış bir branşız. Bilhassa son 5 yılda aldığımız madalya sayılarında da büyük bir artış var. Bu muvaffakiyet, sistemli çalışmanın eseri. 2016 Rio’da Türkiye’nin aldığı 8 madalyanın 5’i güreşten geldi. Bizler bu başarılı çıkışımızı 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da sürdürmek zorundayız. Tek amacımız bu” dedi.

Öte yandan dün akşam İstanbul Mersinli Ahmet Tesisleri’nde kamp yapan Grekoromen güreşçileri ziyaret eden, lider Musa Aydın Macaristan’a gitmeden evvel atletlere moral verdi.

ULUSAL GRUP TAKIMI
Bu sabah Macaristan’a hareket eden ulusal kadroda şu isimler bulunuyor:

Grekoromen tarzda;
60 Kg: Kerem Kamal, Ahmet Uyar, Elçin Ali
67 Kg: Atakan Yüksel, Enes Başar
77 Kg: Fatih Cengiz, Yunus Emre Başar, Emrah Kuş
87 Kg: Metehan Başar, Ali Cengiz, Doğan Göktaş
97 Kg: Cenk İldem, Doğan Yılmaz, Süleyman Erbay
130 Kg: İstek Kayaalp, Osman Yıldırım

Hür tarzda;
57 Kg: Süleyman Atlı
65 Kg: Selahattin Kılıçsallayan, Selim Kozan
74 Kg: Soner Demirtaş, Fazlı Eryılmaz
86 Kg: Fatih Erdin
97 Kg: Feyzullah Aktürk, Süleyman Karadeniz

Yorum bırakın