Ulusal güreşçi Süleyman Karadeniz’in Avrupa şampiyonu olması baba meskeninde memnunlukla karşılandı

Anne Döndü Karadeniz: “Oğlum başarısıyla Türkiye’yi gururlandırdığı için çok memnunuz. Aslında ben onun şampiyon olacağını düşümde görmüştüm. Kimselere söyleyemedim, nazar değmesin diye”

Avrupa şampiyonluğu elde eden Süleyman’ın ailesinin yaşadığı Çivril ilçesi Işıklı Mahallesi’nde büyük sevinç yaşanıyor. Çiftçilik ile uğraşan anne Döndü ve baba Mustafa Karadeniz, tek katlı konutlarında gelen tebrikleri kabul ediyor. Anne Karadeniz, oğlunun idmanlarda giydiği Türk bayraklı eşofmanını giyerek yaptığı açıklamada, karşılaşmayı televizyondan izlediklerini ve bu sırada gözyaşlarına hakim olamadıklarını söyledi.

“TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDIĞI İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Oğlunun ilkokul yıllarında güreşe merakının olduğunu ve 12 yaşında güreşe başladığını anlatan Karadeniz, “Oğlumun güreşe başladığı birinci vakitlerinde ona ‘oğlum güreş güç gitme’ demiştim. Oğlum da ‘anne ben hayallerimin peşinden koşmak istiyorum’ demişti. Dün akşam canımın maçını merakla takip ettik. Konuttaki heyecanı görmeniz lazımdı. Oğlumun yenmesi için bildiğim tüm duaları okudum. Aslında ben onun şampiyon olacağını hayalimde görmüştüm. Kimselere söyleyemedim, nazar değmesin diye. Oğlum başarısıyla Türkiye’yi gururlandırdığı için çok memnunuz. Onunla gurur duyuyorum.” sözlerini kullandı. Dede Ali Karadeniz ise karşılaşma sırasında çok heyecanlı olduklarını belirterek, “Maç bitene kadar izledik. Ben bile ağladım. Torunum Türk bayrağını dalgalandırdı. Türkiye’ye bu türlü bir torun yetiştirdiğimiz için hala içimde sevinç var. Torunum küçüklüğünde çok sessizdi. Bu türlü olacağını bilemezdik. Sabaha kadar gözüme uyku girmedi.” değerlendirmesinde bulundu. Babaanne Dudu Karadeniz de torununu televizyonda gördüğünde dünyalarının kendisinin olduğunu tabir ederek, “Dua ettim. Torunum ufak yaşta gurbete gitti. Çok zahmet çekti yaban ellerinde. Bizi çok gururlandırdı. Maç sırasında göz yaşlarımı dindiremedim. Allah herkese göstersin.” diye konuştu.

Yorum bırakın