Ulusal güreşçi Kerem Kamal dünya şampiyonu

Avrupa ve dünya şampiyonu ulusal güreşçi Kerem Kamal, Cezayirli, Azerbaycanlı ve Kırgız rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Ermeni rakibi Sahak Hovhannisyan’ı da finalde 7-2 yenerek grekoromende gençler dünya şampiyonu oldu. Böylelikle Kerem Kamal gençlerde üst üste 3’üncü sefer dünya şampiyonu oldu. Grekoromen tarzda Kerem Kamal dünya şampiyonu olurken, Türkiye ekip halinde üçüncü oldu. Ulusal güreşçiler Doğan Kaya ve Beytullah Kayışdağ bronz madalya kazandılar.

DOĞAN KAYA VE BEYTULLAH KAYIŞDAĞ BRONZ MADALYA
Ulusal güreşçi Doğan Kaya, 82 kiloda Estonyalı, Gürcü ve Kazakistanlı rakiplerinden sonra Alman rakibi Lucas Alexandros Lazogianis’i güçlü bir çaba sonunda 8-6 yenerek bronz madalya kazandı. 97 kiloda ise Beytullah Kayışdağ Rus ve Estonyalı rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Macar Aleks Szoke’yi 1-1’den son puanı almasından ötürü yenerek dünya 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye, grekoromende 5 madalyanın sahibi oldu. Grekoromende grup sıralaması şu formda gerçekleşti:
1. Rusya 157 Puan
2. İran 121 Puan
3. Türkiye 117 Puan
4. Gürcistan 91 Puan

BAKAN KASAPOĞLU DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN KEREM KAMAL’I KUTLADI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen tarzda altın madalya kazanan Kerem Kamal’ı tebrik etti. Bakan Kasapoğlu kutlama bildirisinde şu cümlelere yer verdi:
“Estonya’da düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen tarz 60 kiloda altın madalya kazanarak bizleri gururlandıran ulusal atletimiz Kerem Kamal’i tebrik ediyorum.”

Yorum bırakın