Ulusal güreşçi Kayaalp memleketinde coşkuyla karşılandı

Kazakistan’ın başşehri Nursultan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 kiloda altın madalya kazanarak 4. kere Dünya Şampiyonluğunu elde eden ulusal güreşçi İstek Kayaalp, memleketi Yozgat’ta coşkuyla karşılandı.

Yozgat Valiliği önünde mehter ekibi eşliğinde kortej yürüyüşü ile Cumhuriyet Meydanı’na gelen ulusal güreşçi Kayaalp’e Yozgat Valisi Kadir Çakır, Belediye Lideri Celal Köse, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ ve vilayet protokolü eşlik etti. İstek Kayaalp’i Cumhuriyet Meydanı’nda yüzlerce hemşehrisi çiçeklerle karşıladı.

Dördüncü kere Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandığı için memnun olduğunu söyleyen İstek Kayaalp, kendisini karşılayanları selamlayarak dayanak ve moral veren herkese teşekkür etti. Gayesinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanmak olduğunu belirten Kayaalp, “Bundan yaklaşık 5 ay evvel 9. kere Avrupa Şampiyonu olarak buraya gelmiştim ve Türkiye tarihinde bir rekor kırmıştım. Artık de 4. Sefer Dünya Şampiyonu olarak tekrar bir rekor kırarak memleketime geldim.

Bu karşılamada sizleri gördüğüm için çok mutlu oldum. 7 yaşında güreşçi olmak istedim, hayalini kurdum ve artık rabbime şükürler olsun ülkeme en çok altın madalya kazandıran atlet unvanına sahip oldum. Şayet hayal eder ve uygun bir gaye koyarsak inanın başaramayacağımız bir şey yok. Kâfi ki işimizi severek yapalım, azmedelim. Böylelikle ülkemize, annemize ve babamıza iyi bir evlat oluruz diye düşünüyorum. İçimizdeki bu ateşi her vakit sıcak tutalım. İçimizde al yıldızlı bayrağımızı en uygun formda temsil etmek, ülkemizi yüceltmek ve ailemizi gururlandırmak olsun. Bunlar içimizde olduğu sürece her vakit başarılı oluruz. Ben buna inanıyorum ve bu türlü yoluma devam ediyorum. Çok sıkıntı elde edilecek muvaffakiyetleri ülkeme ve memleketime kazandırmaya devam ediyorum. Bu işi bırakıncaya kadar şampiyonluklarıma devam edeceğim. Allah kaza, sakatlık vermediği sürece memleketime tekrar tekrar şampiyon olarak gelmek istiyorum” dedi.

En büyük maksadının olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanmak olduğunu söyleyen Kayaalp, “Tabi ki en büyük maksadım 2020 Tokyo Olimpiyatları’nı kazanmak. İnşallah onu da kazanırsam bütün koleksiyonum tamamlanmış olacak. Ondan sonra da 5’inci, 6’ıncı Dünya Şampiyonluklarına ve 10’uncu, 11’inci Avrupa Şampiyonu olarak sizlerin huzurunuza gelmek istiyorum. Benim gayem her vakit tazedir. Her vakit yeni maksatlar peşinde koşuyorum” halinde konuştu.

İstek Kayaalp’i karşılamaya gelen vatandaşlardan Serkan Alım, “Rıza kardeşimize teşekkür ediyorum, bizleri her vakit olduğu üzere yeniden onurlandırdı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Kendisine muvaffakiyetler diliyoruz. Esasen şu anda 4. sefer Dünya Şampiyonu olan birinci Türk olması da bizi ayrıyeten gururlandırıyor ve bu insanın da Yozgatlı olması ayrıyeten bizi onurlandırıyor” dedi.
Rabia Mart Gerçek ise, “Başarılar diliyorum İstek Kayaalp’e. Sırtını hiç kimse yere getiremiyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Gurur duyduk kendisiyle inşallah muvaffakiyetleri devamlı olur” derken, Fadime Solmaz da, “Rıza Kayaalp 4. defa Dünya Şampiyonluğunu Türkiye’ye ve Yozgat’a getirdi. Yozgatlı olarak kendisiyle gurur duyuyoruz, muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz. Kaç Dünya ve Avrupa şampiyonlukları hem Türkiye’yi hem de Yozgat’ı bekliyor” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde Vali Kadir Çakır ve Yozgat Belediye Lideri Celal Köse ulusal güreşçi Kayaalp’e çeşitli ikramlar verdi. Ulusal güreşçi Kayaalp daha sonra kendisini karşılamaya gelen vatandaşlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum bırakın