Ulusal güreşci İstek Kayaalp: 10’uncu Avrupa şampiyonluğunu kovalayacağım

İtalya’nın başşehri Roma’da 10-16 Şubat’ta düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 130 kiloda mindere çıkacak İstek Kayaalp, “Bu sene biraz Avrupa Şampiyonası erken tarihte. Olimpiyattan ötürü. İtalya’da 10. kere Avrupa şampiyonluğunu kovalayacağım. İnşallah, nasip olur. Hazırlıklarımız bitti sayılır. İnanıyorum ki gerekeni milletimiz ismine yapacağız. Kâfi ki biz istekli ve savaşçı olalım. Çalışınca esasen Allah karşılığını veriyor. Baş olarak rahatım. Altın madalyayı alıp olimpiyata daha motive hazırlanmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

Avrupa’da 9 sefer altın madalya kazanmasının kendisini rehavete sokmadığını vurgulayan İstek, “Sonuçta şuna inanmak lazım, çalışmadan alın teri dökmeden hiçbir şeyin garantisi yoktur. Her işte böyledir. Allah her vakit çalışana nasip ediyor. Bu güç sporu, çalışmadan şampiyon olmak sıkıntı. O yüzden her vakit daha çok çalışmaya çaba ediyorum. Hiçbir vakit rehavete kapılma durumum olamaz. Biraz performansınız düştüğü vakit 10 rakibin karşıma dikileceğini biliyorum. Önemli hazırlanıp karşılığını alıyoruz.” diye konuştu.

“NASİP OLURSA HOŞ BİR HALDE BU İŞİ SONLANDIRMIŞ OLURUZ”

Ulusal güreşçi İstek Kayaalp, mesleğinin sonunda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanmayı çok istediğini lisana getirdi.

Olimpiyat heyecanının son birkaç ay kala çok yaşandığını aktaran şampiyon güreşçi, “Son birkaç ay kala düşler görmeye başlayacağız. Şu an önümüzde şampiyona var. Doğal ki gayem olimpiyatta altın madalya kazanmak. Kalben buna inanıyorum. Nasip olursa hoş bir halde bu işi sonlandırmış oluruz, ondan sonra da birkaç yıl daha bu işi sürdürüp bitirmek istiyorum.” değerlendirmesini yaptı.

“İNSANİ TEDBİRLER ALIRSAK DOĞAL AFETLERDEN DAHA AZ ZİYANLA ÇIKARIZ”

İstek Kayaalp, geçtiğimiz ay Elazığ’da meydana gelen, Malatya ve etraf vilayetleri etkileyen zelzelede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Her vakit yardım gönüllüsü olarak toplumsal sorumluluk projelerine dayanak verdiğini tabir eden İstek, yapılacak binalarda sıkı tedbirler alınması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Tabii ki öncelikle Allah bizi bu afetlerden korusun diyoruz fakat tedbirini de almak gerekli. Müteahhitlerin işlerini düzgün yapması gerekiyor. Sonuçta bu dünyanın süreksiz olduğunu bilmeliler. Bir demirin az takılmasının nelere mal olduğunu görüyoruz. Kalitesiz materyal kullanılmamalı, 5-10 kuruş daha kazanayım diye berbat personellik yaparak sattıkları binalarda beşerler ölebiliyor. Devletimiz tabi bunun denetimini yapıyor lakin sonuçta yapmak isteyen tekrar yapar. Şayet az gereç, demir kullanıyorsa rahatsız olmalı. Yoksa birilerini kandırmak çok kolay. İnsani tedbirler alırsak doğal afetlerden daha az ziyanla çıkarız. Yoksa 10 şiddetindeki bir zelzeleye en sağlam bina da dayanmaz. Sarsıntı için tedbirleri almalıyız.”

Yorum bırakın