Taha’ya altın yakışır

Kazakistan’ınbaşkenti Işık Sultan’da düzenlenen şampiyonanın özgür tarz 125 kiloda yarışan Taha Akgül finale yükseldi. Seri başı olduğu için birinci tipi maç yapmadan geçen Akgül, 2. çeşitte Moldova’dan Alexandr Romanov’u 8-0 devirdi. Son 8’de Özbek Khasanboy Rakhimov’u 3-0 yenen 28 yaşındaki sportmen, yarı finalde Çinli Zhiwei Deng ile karşılaştı. Karşılaşmaya âlâ başlayarak birinci devrede 5-0’lık üstünlük kuran Taha, ikinci devreyi rahat geçti ve minderden 5-0’lık galibiyetle ayrıldı.

RAKİP GÜRCÜ PETRIASHVILI
Dünya,Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları bulunan Taha Akgül, altın madalya gayretinde bugün Gürcü Geno Petriashvili ile karşı karşıya gelecek. İki güreşçi son olarak geçtiğimiz nisan ayında gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda karşılaşmıştı. O maçı 7-0’lık sonuçla kazanan Taha Akgül, 7. defa Avrupa Şampiyonu olmuştu. Şampıyonada 92 kiloda gayret eden Süleyman Karadeniz ise çeyrek finalde yenildiği Rus Zhabrailov’un yarı final maçını kaybetmesiyle repesaj talihi kalmadı.

2014 ve 2015’te iki defa Dünya Şampiyonu olan Taha Akgül’ün, 1 defa olimpiyat altın madalyası 4 tane de Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Yorum bırakın