Süleyman Atlı dünya ikincisi oldu

Kazakistan’ın başşehri Işık Sultan’da düzenlenen şampiyonada ulusal güreşçi, finalde Rusya’dan Zavur Uguev ile karşılaştı.

Birinci devrede başa baş bir çaba sergilense de son kısımlarda rakibinin üst üste yaptığı oyunlara mahzur olamayan Süleyman Atlı, 13-3 teknik üstünlükle yenilerek dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Süleyman Atlı’ya tebrik bildirisi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kazakistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan ulusal atlet Süleyman Atlı için tebrik iletisi yayımladı. Bakan Kasapoğlu ayrıyeten, yarın altın madalya için mindere çıkacak Taha Akgül’e de muvaffakiyet dileğinde bulundu.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tebrik iletisinde şu tabirlere yer verdi:

“Kazakistan’ın başşehri Parıltı Sultan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda hür tarz 57 kiloda gümüş madalya kazanan Süleyman Atlı’yı kutluyorum. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya da hak kazanan ulusal atletimizin olimpiyatlarda madalya kürsüsünde yer alacağına yürekten inanıyorum. Devam eden Dünya Güreş Şampiyonası’nda hür tarz 125 kiloda finale yükselerek 2020 Olimpiyat Oyunları vizesini alan ulusal atletimiz Taha Akgül’ü de kutluyor ve şampiyonluk çabasında muvaffakiyetler diliyorum.”

Yorum bırakın