Minderin efsanesi

VRUPA Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 kilo finalinde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia’yı yenen İstek Kayaalp, altın madalya elde etti. Romanya’nın başşehri Bükreş’te düzenlenen şampiyonada grekoromen tarzda mindere çıkan İstek Kayaalp, Gürcü rakibini 3-0 yenerek üst üste 8, toplamda ise 9. sefer Avrupa şampiyonu oldu.

ERDOĞAN TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstek Kayaalp’i telefonla arayarak tebrik etti. Rıza’yı muvaffakiyetinden ötürü kutlayan Erdoğan, “İstek, seni tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum” dedi. İstek da Lider Erdoğan’a teşekkür ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, her maçtan sonra tebrik eder. Bu, bedel gördüğümüzü gösteriyor” dedi.

KASAPOĞLU’DAN TAKVİYE
9. zaferiyle Türk güreş tarihinde Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya kazanan sportmen unvanını elde eden İstek, rekoru Hamza Yerlikaya’yla paylaşıyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Rıza’yı şampiyonluk maçında yalnız bırakmadı. Karşılaşmayı yerinden izleyen Kasapoğlu, Rıza’ya müsabakadan sonra tebrik etti.

MİNDERDE İKİ ALTIN GELEBİLİR
Avrupa Güreş Şampiyonası Atakan Yüksel ve Cengiz Arslan finale yükseldi. 67 kiloda yarışan Yüksel, Gürcü Davitaia’yı 3-1 yenip finalde Polonyalı Sahakyan’ın rakibi oldu. Arslan ise 72 kiloda Bulgar Aik’i 2-1 yenerek Rus Mantsigov ile eşleşti

Yorum bırakın