Kumluca yağlı pehlivan güreşleri başladı

20. Tarım ve Seracılık Şenliği kapsamında düzenlenen Yağlı Pehlivan güreşleri Kumluca’da başladı. Hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde, Kumluca Müftüsü Hacı Kahraman’ın dua okudu.
3 gün sürecek olan Yağlı pehlivan güreşlerinde kol tutan pehlivanların uzunluk ayrımı yapıldı. Güreşlere 60’ı baş pehlivan olmak üzere binin üzerinde güreşçi katılacak.

Güreşlerde konuşma yapan Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu, “Bu yıl güreşlerimize 60’ın üzerinde baş pehlivan olmak üzere binden fazla güreşçi katılacak. Türkiye’nin dört bir yanından gelen pehlivan meydanlarımızda. Biliyorsunuz Kumluca Güreşleri Türkiye’nin 4 büyük güreşlerinden bir tanesi. Kumluca güreşlerini, Kırkpınar Güreşleri evvel güreşçilerimiz, Türkiye’deki güreş severlerimiz benimsiyor. Kumluca Belediye Lideri olarak ben de benimsiyorum. Güreşçilerimize sonuna kadar sahip çıkmak istiyoruz. Binin üzerinde pehlivanımızın bu alanlarda el kol bağlaması bizim için onurdur. 3 gün sonra Karatepe Stadında Final karşılaşmalarımızı yaşayacağız” tabirlerinde bulundu.

Yorum bırakın