İstek Kayaalp’in gözü dünya şampiyonluğunda

Romanya’nın başşehri Bükreş’te düzenlenen şampiyonada 9. kere Avrupa şampiyonluğuna ulaşan ulusal güreşçi İstek Kayaalp’i tatlı bir heyecan sardı. 25 Haziran’da hayatını Zeynep Yılmaz ile birleştirmeye hazırlanan İstek Kayaalp, İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. 2020 Olimpiyatlarına evli olarak gideceğini ve altın madalya almanın tahminen bu sefer nasip olabileceğini belirten Kayaalp, “Avrupa Şampiyonası’nda rekor geldi. Bu bu türlü kalmayacak. Artık sırada Dünya Şampiyonası var. Gayede orada da bir rekor kırmak var. Ancak ondan kıymetlisi bir düğün hazırlığım var. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra düğün için ağır bir dönem geçirdim. Olimpiyatlardan sonra evleneyim diliyordum lakin olmadı. Artık olimpiyatlardan evvel evleniyorum. Bakalım evli olarak olimpiyatlara gideceğiz. Tahminen altın nasip olur” dedi.

“HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK”

Gayesinin Dünya Şampiyonluğunu kazanmak olduğunu belirten Kayaalp, “Temmuz’un birinci haftasından itibaren kamplara başlayacağım ve Dünya Şampiyonasına kadar ağır bir çalışma temposuna gireceğiz. Olimpiyatlardan evvel Dünya Şampiyonası çok değerli zira olimpiyat vizesi alma durumu var. Gayemiz Dünya Şampiyonu olup, altın madalyaya oynamak. O kapasiteye ve yeteneğe sahibiz. Ondan sonra Olimpiyat hazırlıklarına başlayacağız. Uzun üzere dursa da kısa bir vakit. Her günümüzü yeterli kıymetlendirmemiz lazım” formunda konuştu.

“ZİRVEDE BİTİRMEK İSTİYORUM”

Faal sporculuk mesleğine noktayı koyduktan sonra bilgi ve birikimini gençlere aktarmak istediğini söyleyen Kayaalp, “Hedefimiz bu işi en yeterli biçimde yapmak. İlla rekor kırmak değil. Bunu yaptıktan sonra muvaffakiyet geliyor. Gayem 3-4 yıl daha bu sporu yapmak ve olimpiyat madalyası almak. Akabinde da dorukta bitirmek istiyorum. 2020’den sonra bir olimpiyat görür müyüm biliyorum. Şimdiye kadar vatanımıza hizmet ettik. Artık muhakkak konumlarda da hizmet etmek en büyük dileğimiz. Gençliğimiz için bu bilgi birikimimizi kullanmak istiyoruz” dedi.

Kayaalp muhabirimizin, ‘Evlilik meslek planında belirleyici olabilir mi?’ sorusuna ise “Olabilir. Tahminen şu an benim ağzımdan çıkanlar çok da değerli değil diye düşünüyorum” karşılığını verdi.

Yorum bırakın