İstek Kayaalp ve Atakan Yüksel’e memleketlerinde coşkulu karşılama

Romanya’nın Başşehri Bükreş’te gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 ve 67 kiloda altın madalya alan İstek Kayaalp ile Atakan Yüksel için memleketleri Yozgat’ta karşılama merasimi düzenledi. Mehter Kadrosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na gelen Ulusal güreşçiler, halkın ağır ilgisiyle karşılandı. Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Belediye Lider Yardımcısı Hasan Erol, ulusal güreşçilerin aileleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı merasim, hürmet duruşunda bulunulup istiklal Marşı’nın okunması ve Mehter Ekibi’nin konseri ile devam etti. Vatandaşlar karşılama merasiminde Kayaalp ve Yüksel’e ağır ilgi göstererek fotoğraf çektirdiler.

Kayaalp: “Olimpiyat şampiyonluğu kelamı veriyorum”
9. sefer Avrupa Şampiyonu olmanın haklı gururunu ve sevincini yaşayan Ulusal güreşçi İstek Kayaalp, maksadının Olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyledi. Kayaalp açıklamalarını şu sözlerde sürdürdü: “Tabii ki bu şampiyonluğun benim için başka bir değeri var. Burada rekor kırarak 9. Avrupa Şampiyonluğumu elde edip ülkeme döndüm. Türk güreş tarihimizde en çok Avrupa Güreş Şampiyonluğuna bir Yozgatlı olarak ben sahip oldum. Bu kadar istikrarı korumak üst üste muvaffakiyetleri kazanmak kolay değil. İçimizdeki bayrak, vatan sevgisi ve ailemize vatanımıza iyi bir evlat olmak için bu muvaffakiyetleri üst üste kazandık. Hiçbir vakit vatan sevgisini göğüsümüzden düşürmedik. Her vakit içimizde vatan sevgisiyle devam etti. İstiklal Marşımızı birincilik kürsüsünde söylerken inanın bütün çalışma yorgunluğumu unutuyorum. Siz kıymetli halkımın sevincini gözümün önüne getiriyorum. Olimpiyat şampiyonluğunun da her vakit kelamının veriyorum. Ben elimden geleni yapacağım çok çalışacağım. Çok alın teri dökeceğim. İnşallah olimpiyat şampiyonluğunu da hoş ülkeme Yozgat’ımıza kazandırmayı çok istiyorum. Bu yolda sizler dualarınızla benim yanımda olunuz. Bizi daima destekleyin, bizim tek isteğimiz bu.”

Yüksel: “Milletimizin duasına borçluyum”
67 kiloda altın madalya kazanan başka atlet Atakan Yüksel ise “Şu an Avrupa Şampiyonu olarak huzurlarınızdayım. Bu başarımı çalışma azmim ve sizlerin, ailemin, milletimin duasına borçluyum. Final maçına çıkarken hocalarımın verdiği taktiklerin yanı sıra Türk milletinin dualarını boynumun borcu olarak biliyordum. Çok şükür ki bayrağımızı dalgalandırıp istiklal marşımızı okuttuk. Buraya gelerek bizleri onurlandırdığınız için herkese teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

İstek Kayaalp’in annesi Sevgi Kayaalp ise oğlu ile gurur duyduğunu söyleyerek “Oğlum İstiklal Marşımızı söyletti, bayrağımızı dalgalandırdı. Muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum, inşallah Olimpiyatlar da nasip olur. Memnunum, gururluyum” biçiminde konuştu.

Ömer Yaşar isimli vatandaş ise “Bizler Yozgatlı olarak kentimizin gençlerinin bu türlü muvaffakiyetler elde etmesinden gurur duyuyoruz. İnşallah bu muvaffakiyetlerinin devam etmesini ve vatanımıza milletimize güzel olmasını diliyorum. Bayrağımızı Avrupa da dünyada dalgalandırmalarını canı gönülden istiyorum. Dayanaklarımızın onların yanında olduğunu bilsinler, inşallah her şey daha yeterli olacak” derken Hüseyin Ilgaz ise “Rıza Kayaalp ve Atakan Yüksel’e elde ettikleri muvaffakiyetler hasebiyle teşekkür ediyoruz. Yozgat’ın bugüne kadar görmüş olduğu en büyük güreşçiler onlar. Bizleri gururlandırdılar kendilerine teşekkür ediyoruz, muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz” sözlerin yer verdi.

İstek Kayaalp ve Atakan Yüksel’e memleketlerinde coşkulu karşılama

Yorum bırakın