İstek Kayaalp: Kendimi 10 yıl evvelki üzere genç ve dinamik hissediyorum

Grekoromen Güreş Ulusal Kadrosu’nun Bolu Aladağlar’da gerçekleştirdiği kamp sürüyor. Aladağ Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlıklarına devam eden ulusal kadro, çalışmalarına günde çift idman yaparak devam ediyor. Kampın son günlerine yaklaşılırken, 4 sefer dünya şampiyonu olan ulusal güreşçi İstek Kayaalp da yıl sonunda yapılması planlanan Dünya Şampiyonası’na hazırlandığını belirtti. Kayaalp, pandemi devrini yeterli değerlendirdiğini tabir ederek, “Bildiğiniz üzere pandemi devrindeyiz. Alışılmış ki birçok tertip iptal oldu. Bunun da en büyüğü olimpiyatlar. Memleketler arası Güreş Federasyonu yeni bir program yapma basamağında. Zira yaklaşık 5 aydır hiçbir faaliyet yapılmıyor, her şey iptal oldu. Yıl sonuna Dünya Şampiyonası düşünüyorlar. O yüzden biz de yapabilirler diye düşünüyoruz. O yüzden hazırlıklarımıza şimdiden başladık” dedi.

’10 YIL EVVELKİ ÜZERE GENÇ VE DİNAMİK HİSSEDİYORUM’
Kampın kendisi için çok verimli geçtiğini anlatan Kayaalp, “Bu benim birinci kampım, Mart ayından sonraki birinci ulusal ekip kampım. Bir evvelki ulusal kadro kampına gelememiştim. Artık çalışmalara tekrar başladım. Büyük bir boşluk vardı. Onu güzel bir biçimde değerlendirdim. Biraz sakatlıklarım vardı. Kimi kas gruplarımda, sırtımda zayıflık vardı. Bu da kitleme yapıyordu ve gücümü kullanamıyordum. Benim için âlâ oldu. Güçlenmiş oldum. Bomba üzere yeni döneme başladım diyebilirim. Kendimi 10 yıl evvelki üzere genç ve dinamik hissediyorum. Dünya Şampiyonası yapılma ihtimaline karşı biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Olağan güreş idmanı yapmıyoruz. Şu anda yük idmanı yapıyoruz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Bundan sonra kamplarımızın tarihi belirli fakat değerli olan Milletlerarası Güreş Federasyonu’nun verdiği karardan sonra daha bir şekillenecek programımız” diye konuştu.

5’İNCİ DEFA ŞAMPİYONLUK İSTİYOR
30 yaşındaki İstek Kayaalp, düzenlenmesi planlanan Dünya Şampiyonası’nda 5’inci sefer şampiyonluk gayesi olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar birkaç şampiyona dışında sakatlıklardan ötürü boş dönmedik ülkemize. Her vakit bayrağımızı göndere çektirmesini bildik. Dünya Şampiyonası olursa 5’inci defa dünya şampiyonluğu maksadım var. Onu olduktan sonra olimpiyatlara daha uygun bir hazırlık devri geçiririm ruhsal istikametten. Sonuçta kırılması güç bir de meslek bırakırım kendim için. İnşallah benim için güzeli olur” sözlerini kullandı.

Yorum bırakın