İstek Kayaalp: Devletimize vefa borcumu ödemeye çalışıyorum

Dünya şampiyonu ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Amasya’nın Merzifon ilçesinde belediye lideri Alp Kargı’yı ziyaret etti.

Ulusal güreşçi, ziyaretinde geçen sene Kazakistan’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda grekoromen tarzda 4. kere dünya şampiyonu olan birinci Türk sportmen unvanını elde ettiğini anımsattı.

Basın mensuplarının sorusu üzerine muvaffakiyete giden yoldaki çalışmalarını paylaşan İstek Kayaalp, çok çalışıldığında muvaffakiyetin kesinlikle geldiğini vurguladı.

“EĞİTİMLER SAYESİNDE BU MUVAFFAKİYETLERİ ÜLKEME KAZANDIRDIM”

Köyünden 10 yaşında ayrıldığını ve devletin sağladığını imkanlardan faydalanarak muvaffakiyete ulaştığını anlatan Kayaalp, şunları lisana getirdi:

“Devletimizin açtığı güreş eğitim merkezleri vardı. Bu eğitimler sayesinde bu muvaffakiyetleri ülkeme kazandırdım. Eğitimleri almasam bu kadar başarılı olamazdım. Sonuçta köyde doğduk, köyde büyüdük. Değerli olan bu imkanları kullanabilmek, karşılığını verebilmek. Eski günlerdeki üzere bazen güreş eğitimlerine, ziyaretlere giderim. Oradaki çocuklara her vakit ‘Burada aldığınız eğitimler, imkanlar çok büyük bir nimet. Bunun farkında olun, karşılığını verin. 3-5 yıl sonra bu nimetleri tahminen bulamayacaksınız’ derim. Zira ben bunun karşılığını devletimizden her vakit gördüm. Ben de devletimize olan vefa borcumu ödemeye çalışıyorum.”

“BENİM DE AĞLADIĞIM VAKİTLER OLDU”

Gençlere her vakit ısrarcı olmalarını, hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye eden Kayaalp, şunları kaydetti:

“Rekorlar her vakit kırılır. Kıymetli olan bunları devam ettirmek. Bunu her vakit söylüyorum. Dokuz sefer Avrupa şampiyonu olduysam on neden olmasın? Dört dünya şampiyonu olduysam beş neden olmasın? Benim de ağladığım vakitler oldu lakin çok ısrarcıydım. Güreş eğitimlerinin her vakit devam etmesi kanaatindeyim. Antrenörlere çok iş düşüyor. Yalnızca merkezdeki çocuklarımızı değil köylerde yaşayan çocuklarımızı da sporda değerlendirelim.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren belediye lideri Alp Kargı da, “Bizi gururlandırdınız. Size çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizin gururusunuz. Allah sizleri kazadan, beladan korusun.” dedi.

Konuşmaların akabinde çeşitli armağanlar takdim edilen Kayaalp, Lider Kargı’ya bir şampiyonada giydiği Türkiye tişörtünü imzalayarak ikram etti.

Yorum bırakın