Güreşci kızların sonraki amacı Dünya Şampiyonluğu

Eşme ilçesinde 4 yıldır güreşle ilgilenen lise 9. sınıf öğrencisi Songül Aydemir (14) ile 10. sınıf öğrencisi Ayşe Erkan (15), Bulgaristan’ın Panagyurishte kentinde yapılan 15 yaşaltı güreş karşılaşmasında altın madalya kazanarak milletlerarası muvaffakiyet elde etti. Şampiyonada Songül Aydemir 46 kiloda finalde Bulgar rakibini yenerken, Ayşe Erkan 54 kiloda Rumen rakibini yenerek şampiyon olmayı başardı.

Milletlerarası manada büyük bir muvaffakiyete imza atan iki atletle gurur duyduğunu belirten Eşme Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü Numan Furtuna, “Sporcularımız güreş karşılaşmalarında bu yıl Balkan Şampiyonaları’nda ulusal kadro forması giyerek ülkemizi temsil ettiler. Karşılaşmalarda Ayşe 54 kiloda, Songül ise 46 kiloda güreşti ve Balkan şampiyonu oldular. İnşallah bundan sonraki amaçlarımız Avrupa, dünya şampiyonlukları olacak. Biz öğrencilerimizden ve atletlerimizden umutluyuz. Bunu başaracaklarına inanıyoruz. Bundan sonra hoş şeyler bizleri bekliyor” diye konuştu.

“HAFTANIN 5 GÜNÜ TEMPOLU BİR HALDE İDMAN YAPIYORDUK”

Şampiyonaya Türkiye’yi temsilen katılıp 1’nci olmayı başaran Songül Aydemir, “Haftanın 5 günü tempolu bir formda idman yapıyorduk. Hoş çalıştık. Geçen sene 2’nci olmuştum. Daha fazla çalışarak bu sene de 1’nci oldum. Milletlerarası muvaffakiyet elde etmek daha farklı. Hoş bir his, sonuçta ülkeni temsil ediyorsun ve bayrağını dalgalandırıyorsun” biçiminde konuştu.
Şampiyonluk hissini erken yaşta tadan ve bundan ötürü memnunluk duyduğunu söz eden öteki atlet Ayşe Erkan ise “Antrenmanlar şiddetli geçti. Geçen sene 3’ncü olmuştum. Bu sene ise şampiyon oldum. Karşılaşmalarda fazla zorlanmadım. Hepsini sayıyla aldım. Çok mutluyum” dedi.

Yorum bırakın