Gürbüz: “Birinci olmak istiyorum”

Kortej yürüyüşüne Antalyalı ünlü başpehlivanlar Orhan Okulu, İsmail Balaban ve ikiz kardeşi Turan Balaban da katıldı.

Yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüşün akabinde Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Gürbüz’ün mezarında, oğlu başpehlivan Ali Gürbüz ve protokol üyelerinin iştirakiyle dua edildi.

Güreş alanı girişinde kurban kesitiyle 667’inci Elmalı Yağlı Güreşleri start aldı. Tertibin birinci gününde alt uzunluklarda 894 pehlivan, evvel güneşli havada, sonrasında ise apansız bastıran sağanak altında güreş tuttu.

Üç gün sürecek güreşlere 70’den fazla başpehlivanın katılması bekleniyor.

Gürbüz: “Birinci olmak istiyorum”

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde üçüncü defa başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz, yaptığı açıklamada, Elmalı güreşlerinin Kırkpınar’dan sonraki en değerli tertip olduğunu söyledi.

Elmalı güreşlerinin Kırkpınar’dan daha eski olduğunu vurgulayan Gürbüz, “Kırkpınar’dan sonra Elmalı güreşlerinde de birinci olmak istiyorum. Bu sene benim için çok düzgün geçti. Kumluca, Kurtdereli, Kırkpınar ve Elmalı Türkiye’deki en değerli dört güreş tertibi. Bu dört güreşten üçünü kazandım. Artık son adım kaldı. Elmalı güreşlerini de alıp, bu seriyi devam ettirmek ve dönemi en güzel halde bitirmek istiyorum.” diye konuştu.

Bu yıl ki Kırkpınar’ın finalisti Orhan Okulu ise Elmalı güreşlerini altı sefer kazanma başarısı göstererek altın kemerin daima sahibi olmayı başardığını anımsatarak, “Burada yedinci kez altın kemeri almaya adayım. Antalya’nın plakası da 07. O yüzden bu yedinci şampiyonluğu kazanmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

Yorum bırakın