Geleceğin pehlivanları birinci idmanlarını gerçekleştirdi

Klasik 9. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde güreş tutacak olan Manavgat Belediyesi’nin 80 minik güreşçisi, Üst Pazarcı Irmak Kenarı’nda ki yeşil alanda aslına uygun bir formda yeşil alanda birinci antenmanını gerçekleştirdi.

Alt yapı güreş ekibinin antenmanını çok sayıda vatandaşta birlikte izledi. Antalya Vilayet Seçme Karşılaşmalarında aldığı kupa ve madalyalarla turnuvaya damga vuran Manavgat Belediyesi güreşçileri, Akdeniz’in Kırkpınar’ı olan Manavgat Güreşleri’nde Minik , Minik 2, Minik 3, Teşvik, Tozkoparan, Deste, Küçük Orta, Küçük, Büyük Orta kategorilerinde kol bağlayacak.

9’uncu Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Manavgat Belediyesi Güreşcileri’nin büyük başarılara imza atacağını belirten Manavgat Belediye Lideri Şükrü Sözen, her kategoride muvaffakiyete ulaşacaklarını lisana getirdi. Lider Sözen, “Manavgat halkımız cet sporumuz olan güreşi çok seviyor. Biz de gelecek nesillere cet sporumuzu aktarmak maksadıyla Manavgat Belediye’miz bünyesinde alt yapı kurarak gençlerimizi güreş sporuyla bir ortaya getirdik. 12 Nisan Pazar günü Ilıca Stadyu’munda düzenleyeceğimiz güreşlerimizde çocuklarımızdan büyük muvaffakiyetler bekliyorum. Şimdiden bütün güreşseverlerimizi Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet ediyorum” dedi.

Yorum bırakın