EYOF 2019’da ulusallar güreşte 3 madalya aldı

Bakü’de düzenlenen EYOF 2019’un 3. gününde erkekler ortasında hür ve grekoromen tarzda 51, 65 kilo, bayanlarda 53, 57 ve 65 kiloda güreş karşılaşmaları gerçekleştirildi. Bayanlar 65 kiloda çaba eden ulusal güreşçi Nesrin Baş, İngiliz ve Azerbaycanlı rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Polonyalı Zofia Polowczyk’nı da deviren Baş, altın madalya için Belaruslu Yana Tretsiak ile karşılaştı. Tretsiak’a yenilen Nesrin Baş, gümüş madalya aldı.
Erkekler grekoromen tarzda 51 kiloda gayret eden İlhan Aldı ise Avusturyalı ve Rus rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Ukraynalı Sanya Yakovlev’e mağlup olan Aldı, bronz madalya için Polonyalı Piotr Stolarczyk ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da kaybeden İlhan Aldı, bronz madalya alma bahtını kaybetti.
Ebru Dağbaşı, 57 kilo bayanlarda Roman rakibini yense de, Bulgar Krystsina Zdunkevich’e yenildi. Bronz madalya için Rus Daria Manuil ile karşılaşan Dağbaşı, kelam konusu maçtan da mağlup ayrılarak bronz madalya alma bahtını kaybetti.
Grekoromen 65 kiloda çaba eden Galip Top, çeyrek finalde Rus Abdul-Valid Iakhiev’a yenilerek turnuvadan elendi.
Erkekler hür tarzda 65 kiloda uğraş eden ulusal güreşçi Duhan Hamza Duman, Alman Alan Golmohammadi’ni yenerek üst çeşide çıksa da Azerbaycanlı Dzhabrail Gadzhiev’e kaybederek turnuvaya veda etti.
Ulusal güreşçiler, 3 günlük karşılaşmaları 1’i altın, 2’si gümüş olmak üzere toplam 3 madalyayla tamamladı.

Yorum bırakın