Elmalı’da da Ali Gürbüz başpehlivan oldu

Türk’ün cet sporu güreşin “ilk er meydanı” olarak kayıtlara geçen ve Elmalı ilçesindeki Recep Gürbüz Güreş Alanı’nda gerçekleştirilen tertibin yarı finalinde Ali Gürbüz ile İsmail Erkal, Orhan Okulu ile İsmail Balaban karşılaştı.

Bu yılın Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni kazanan Ali Gürbüz, yaklaşık 15 dakika süren karşılaşmada İsmail Erkal’ı yenmeyi başardı.

Orhan Okulu ile İsmail Balaban ortasında yaklaşık 45 dakika süren yarı final karşılaşmasında, İsmail Balaban rakibinin sırtını yere getirerek finale yükseldi.

FİNAL GÜREŞİ 1 SAAT 26 DAKİKA SÜRDÜ

Ali Gürbüz ile İsmail Balaban ortasında epey çekişmeli geçen ve 1 saat 26 dakika süren final karşılaşmasında rakibini yenmeyi başaran Ali Gürbüz başpehlivanlığı kazandı.

Ali Gürbüz, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Orhan Okulu’yu finalde yenerek üçüncü kere başpehlivan olmuştu. Başpehlivan Gürbüz, bu yıl 20. Tarım ve Seracılık Şenliği Güreşleri (Antalya-Kumluca), 15. Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri (Antalya-Alanya), 60. Klasik Kurtdereli Yağlı Güreşleri (Balıkesir), 2. Burdur Yağlı Güreşleri ve 28. Klâsik Yayla Seki Yağlı Güreşleri’nde (Muğla-Seydikemer) de başpehlivanlığı rakiplerine kaptırmadı.

667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde güreş ağalığını yapılan ihalede, geçen yılın güreş ağası iş adamı Muammer Ak, 407 bin lira ile kazandı.

Güreşleri, Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Bilal Erdoğan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Musa Aydın, çeşitli partilerin milletvekilleri ile çok sayıda sporsever izledi.

Yorum bırakın