Dicleli öğrenciler’den bilek güreşinde madalya!

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Eren Şahin Eronat Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda 12 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen okul sporları bilek güreşi karşılaşmalarına Dicleli öğrenciler damga vurdu.

Karşılaşmalarda Dicle Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Muhammed Murat Aşut sağ kol 100 kilogramda vilayet birincisi olurken, sol kol 90 kilogramda ise Uğur Akdağ 3’üncü oldu. Vilayet birincisi olan Muhammed Murat Aşut 7-8 Mart tarihlerinde Mardin’de düzenlenecek olan bölge şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencileri bilek güreşi karşılaşmalarına hazırlayan Atatürk Ortaokulu vücut eğitimi öğretmeni Mahmut Bozkurt, karşılaşmalara sıkıntı kaideler altında hazırlandıklarını söyledi. Bozkurt, “1 gün antrenman yapıp, 1 gün dinlenerek hazırlandık. Bazen Necati Ceylan Lisesi’ndeki bilek güreşi masasında hazırlandık. Çocukların spor manasında bir yerlere gelebilmesi ve çocukların hayatlarına ışık tutmak için, elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Dicle ilçemiz ismine hoş bir muvaffakiyet. Öğrencilerimizi kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.
100 kilogramda vilayet birincisi olan Muhammed Murat Aşut da başarılarında öğretmenlerinin hissesinin büyük olduğunu söyledi. Aşut. “Bizi sıkıntı kurallar altında karşılaşmalara hazırladı. Kendisine teşekkür ederiz” diye konuştu. Sol kol 90 kilogramda Diyarbakır 3’üncüsü olan Uğur Akdağ ise maçlara sıkıntı koşullar altında hazırlandıklarını, gayesinin seneye yapılacak olan karşılaşmada vilayet birincisi olmak olduğunu söyledi.

Yorum bırakın