Devlet Bahçeli Yayladağı Aba Güreşleri şenliği sona erdi

Geçen yıl birincisi gerçekleştirilen Aba Güreşlerine Alpaslan Türkeş’e verilirken 2’ncisi gerçekleştirilen Aba Güreşine de Devlet Bahçeli ismi verildi. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı tarafından 2’ncisi gerçekleştirilen Aba güreşi büyük ilgi gördü. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın da katıldığı güreş karşılaşmaların da 10 sıklette yapılan tertipte 6 vilayetten 500 sportmen iştirak sağladı. Milletvekilleri Kaşıkçı ve Saffet Sancaklı gazetecilere yaptığı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 5 bin yıllık cet sporunu gelecek jenerasyonlara taşımak için bu tıp aktiflikleri Hatay’ın her ilçesinde yapacaklarını söyledi.

Bu yılki güreşlerin onur konuğu olarak, Türk Futbolunun efsane isimlerinden ve birebir vakitte MHP Kocaeli Milletvekilimiz Saffet Sancaklı ağabeyimizi Yayladağı’nda ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.Geçen Yıl rahmnetli Alparslan Türkeş’in anısına düzenlediğimiz aba güreşini bu yıl Devlet Bahçeli ismini verdiklerini belirtti.

Saffet Sancaklı’da, 5 bin yıllık tarihi olan bu sporu, Türk Yurdu Yayladağı’nda izlemekten ve burada bulunmaktan onur duyduğunu lisana getirerek spora ve atlete her türlü takviyesi vereceklerinin altını çizdi.

Programı, Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, 39. Mekanize Piyade Tugay Kumandanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Yayladağı Kaymakamı Tahir Yılmaz, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygun, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Yayladağı Belediye Lideri Mustafa Sayın, Antakya Belediye Lideri İzzetin Yılmaz, Dörtyol Belediye Lideri Fadıl Keskin, Kumlu Belediye Lideri Mermet Mecnun, MHP Hatay Vilayet Lideri Murat Adal, AK Parti Yayladağı İlçe Lideri Doğan Gürlen, MHP Yayladağı İlçe Lideri Celal Atmaca ve çok sayıda sporsever de izledi. Toplam 25 bin 500 lira para ödüllü şampiyona da dereceye girenlere mükafatları, protokol üyeleri tarafından verildi. Karşılaşmalar, ilçe merkezindeki Devrent Mesire Alanı’nda final maçlarıyla son buldu.

Çekişmeli uğraşlara sahne olan karşılaşmalar sonunda, finalde İsa Göçen’i yenen Enes Kargı, başpehlivan oldu.

Yorum bırakın