Bu türlü olur er meydanı!

658.’si yapılan Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde dün dayanılmaz bir gayret vardı. Cazgırın salavatlamasının akabinde peşvere çıkan pehlivanlar tribünleri selamladı. Günün öne çıkan güreşlerinde Ünal Karaman 10. dakika dolmadan Onur Balcı’yı yendi. 2011-2012 yılları başpehlivanı Ali Gürbüz, Serhat Gökmen’in paça kazık oyununu ani bir atakla boşa çıkardı ve çoban bağı ismi verilen oyunla çayırdan zaferle ayrıldı. 2014’ün başpehlivanı Fatih Atlı, olağan müddetin akabinde geçilen puanlama kısmında Furkan Durmuş Altın’ın boşluğunu paça kazıkla kıymetlendirerek alandan galip ayrıldı. 2013-2017 yılı başpehlivanı İsmail Balaban 50. dakikada Nedim Gürel’i açık düşürüp üst cinse çıktı. İki Antalyalı Mehmet Yeşil Yeşil ile Osman Aynur’un güreşi de hayli sert geçti. Olağan süreyi başa baş geçen iki pehlivan, atak bir güreş sergiledi. 1 saat süren güreşte 2009-2010 yılı başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil galip geldi.

GEMÄ°CÄ°’YE KIRMIZI KART!
Tanju Gemici ile Hamza Köseoğlu ortasındaki güreş olaylı geçti. Gemici sarı kartla uyarılmasına karşın faullü güreşine devam ettiği gerekçesiyle ikinci sarıdar kırmızı gördü. Diskalifiye olan Gemici, uzun müddet hakemlere itiraz ederken, sonuç değişmedi ve Hamza Köseoğlu üst tipe yükseldi.

SON 16’YA KALANLAR
Güreşlerde son 16’ya kalan isimler şöyle: Ünal Karaman, İsmail Koç, Hüseyin Gümüşalan, Ali Gürbüz, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu, Fatih Atlı, Faruk Akkoyun, Kürşat Şevki Korkmaz, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil, Hüseyin Eyican, Mustafa Kemal Karaboğa, Mustafa Batu, Süleyman Muhalif, Orhan Okulu.

ARTIK GAYE 3 KEMER
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde üst üste 3 sefer altın kemer kazanacak pehlivanlara verilecek devlet atleti unvanı yüzleri güldürdü. İki kere kemeri takan Ali Gürbüz, “Maddi olarak bir beklentimiz yok. Bu onuru, bu gururu yaşamak istiyoruz” dedi. İsmail Balaban ve Orhan Okulu da birebir kelamları sarfetti.

Yorum bırakın