Avrupa Şampiyonu Taha Akgül Sivas’ta coşkuyla karşılandı

ROMANYA’nın başşehri Bükreş’te gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda 7’nci sefer Avrupa Şampiyonu olan Ulusal güreşçi Taha Akgül memleketi Sivas’ta davul zurna eşliğinde coşkuyla karşılandı.
Güreşte 7’nci defa Avrupa Şampiyonu olan Taha Akgül memleketi Sivas’a geldi. Kent girişindeki Bölge Trafik önünde davul zurnalar eşliğinde halaylarla karşılanan Akgül, bu merasimin klasik hale geldiğini söyleyerek, “Sağ olsunlar hemşehrilerimiz, güreşseverler bizleri yalnız bırakmıyor. Bugün de memleketimize geldik, 7’nci Avrupa şampiyonluğundan sonra. İki hafta geçti, sıcağı sıcağına gelmek istedik. Biz burada yetiştik, doğma büyüme buralıyız. Güreş Eğitim Merkezinden mezun oldum. Artık tekrar baba ocağına geldik. Memleketime esasen daima gidip geliyorum. O yüzden burada olmaktan çok memnunum. Belediyemize ve valiliğimize ziyaretler olacak. Buraya gelip bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bunun devamı için çalışmaya devam edeceğim. Zira biz bu şampiyonlukların tadını almışız, ülkemize ve memleketimize geldiğimiz vakit bu kıymeti, bu saygıyı gördüğümüz zati bizi motive eden şeyler bunlar, bu güzellikler” dedi.

“REHAVETE KAPILMAK YOK”
7’nci defa Avrupa Şampiyonu olduğunu ve rehavete kapılmayacağını belirten Taha Akgül, “Tekrardan dünya şampiyonası var, gayem orada tekrar dünya şampiyonu olmak. Çok hoş bir Avrupa Şampiyonası geçti lakin rehavete kapılmak yok. Zira yeni bir şey kazanmadım. Daha evvel 6 kere vardı esasen. Kendi rekorumu geliştirmiş oldum, inşallah bunun devamı için çalışacağım. Grekoremende biliyorsunuz rekor Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’da. Sağ olsun kendisinin de emeği oldu, bu tertibin yapılmasında kendisi daima ilgilendi. Tokyo’daki sportif performansımız ilerisi için bizim için ışık olacak. İnşallah orası güzel geçerse, öbür olimpiyat niçin olmasın. Zira 30 yaşında ikinci olimpiyat şampiyonluğu gelirse 33 yaşında başkası gelmiş olacak. Niçin olmasın, ancak Tokyo’daki performansımız kıymetli. Var gücümle oraya çalışıyorum. Tek maksadım orası. Gaye hedef bakıyorum karşılaşmalara. Tokyo’yu aştıktan sonra inşallah önüme daha rahat bakabilirim” diye konuştu.
Şampiyon güreşçiyi karşılamaya gelenler ortasında yer alan Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç da Taha Akgül’ü muvaffakiyetinden ötürü tebrik etti.

Yorum bırakın