Avrupa Şampiyonu güreşçi Feyzullah Aktürk’e mehterli karşılama

Avrupa Şampiyonu olarak bütün Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatan genç sportmen Feyzullah Aktürk, memleketi Akhisar’a gelerek sevincini hemşehrileriyle paylaştı. Atlar ve Mehter Marşı ile karşılanan genç şampiyon, Akhisar Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Garnizon Kumandanı Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Lideri Besim Dutlulu, Lider Yardımcısı Ahmet Tınazlı ve Bedri Türk, meclis üyeleri, ailesi ve sevenleri ile bir ortaya geldi.

Avrupa Şampiyonu Feyzullah Aktürk’ü çiçekle karşılayan Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, cet sporu olan güreşte kazanılan büyük muvaffakiyetten duyduğu memnuniyeti söz ederek, “Genç atletimizi tebrik ederim. Gençler Avrupa Şampiyonası’nda kazandığı altın madalya ile yalnızca Akhisar’a değil, tüm Türkiye’ye bir gurur yaşatmıştır. Muvaffakiyetlerinin devamını dilerim” dedi.

Akhisar Belediye Lideri Besim Dutlulu, kazandığı derece ile Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Türk bayrağını dalgalandıran genç güreşçi Feyzullah Aktürk’ü tebrik ederek bir müddet sohbet etti. Lider Besim Dutlulu, “Şehrimize bu türlü bir gurur yaşattığı için genç atletimizi yürekten kutlarım. Cet sporumuz güreşte kazandığımız bu muvaffakiyet, inanıyorum ki artarak devam edecektir. Akhisar’ımız çok yetenekli atletlere sahip bir kent. Genç yeteneklerin hoş bir eğitimle, ulu bayrağımızı dünyada doruğa taşıyacaklarına inanıyorum. Biz Akhisar Belediyesi olarak gençleri ve amatör spor kulüplerini çok önemsiyoruz. Bu hususta elimizden gelen her türlü dayanağı vermeye hazırız. Ben, genç şampiyonumuzu bir kere daha tebrik ediyor, bir sonraki muvaffakiyetinin Olimpiyat Şampiyonluğu olmasını diliyorum. Başarısı daim olsun” sözlerini kullandı.

BİR SONRAKİ MAKSAT OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Feyzullah Aktürk, yaptığı konuşmasında, “Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Kazandığım zafer için memnunum. Bunun için çok çalışmıştım. Çalışmaya da devam edeceğim. İnşallah bir sonraki maksadım Olimpiyat Şampiyonluğu olacak” dedi.

Protokol üyeleri ile bir mühlet sohbet eden Feyzullah Aktürk, daha sonra onlarla hatıra fotoğrafı çekildi. Aktürk daha sonra Mehter Marşı, atlar ve araç konvoyu eşliğinde Akhisar sokaklarını turladı.

Yorum bırakın