“2020 Tokyo Olimpiyatları’nda tarih yazmak istiyoruz”

Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Musa Aydın, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda tarih yazmak istediklerini söyledi.

Federasyonun İstanbul’da bir otelde düzenlediği klâsik iftar yemeğine Lider Musa Aydın, idare konseyi üyeleri ile güreş topluluğunun önde gelen isimleri katıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Lider Musa Aydın, amaçlarının 2020 Tokyo Olimpiyatları olduğunu belirterek, “Bu sene yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası bizim için çok değerli. Burada birinci 6’ya girecek atletlerimiz olimpiyat için kota alacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda tarih yazmak istiyoruz. Çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Geçmişte olduğu üzere 2020 Olimpiyatları’nda da başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu ramazan ayının bizlere olimpiyatlar öncesi baht getirmesini diliyorum.” sözlerini kullandı.

“AVRUPA’YA İSTİKLAL EZBERLETTİK”

Musa Aydın, misyona geldikleri günden itibaren Avrupa’da başarılı sonuçlara imza attıklarını aktararak, “2015 yılından sonra Avrupa şampiyonalarında İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Avrupa’ya İstiklal Marşı’mızı ezberlettik. Tüm bu başarılara imza atan atletlerimizi tebrik ediyorum. Ayrıyeten bu sene 16 madalya kazanarak Cumhuriyet tarihinde bir birincisi gerçekleştirdik. Hakikaten büyük bir muvaffakiyete imza attık.” formunda görüş belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sporun içinden geldiğini tabir eden Aydın, “Bizim atletlerimiz şampiyon olduklarında daha terleri soğumadan arayıp tebrik ediyorlar. Bu durum atletlerimizi çok motive ediyor. Bundan ötürü ülke olarak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıyeten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na dayanaklarından ötürü teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum bırakın