20 yaşın altındaki güreşçi 4 kardeş idmanlarını meskende sürdürüyor

Güreşle uğraşan Muhammed (19), Şahan (18), Fatih (14) ve Şahin Acar (13) kardeşler, yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınıyla çaba kapsamında 20 yaş altındakilerin sokağa çıkmasının yasaklanması üzerine, çalışmalarını meskende sürdürüyor.

Türkiye, Balkan ve Avrupa şampiyonalarında dereceleri bulunan Acar kardeşler, corona virüsü önlemleri kapsamında “evde kal” davetine uyup, konutlarının bahçesinde formlarını korumak için idman yapıyor.

Muhammed Acar, güreşe yaklaşık 8 yıl evvel Batman Petrolspor Kulübünde başladığını, akabinde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübüne transfer olduğunu, corona virüsü salgını nedeniyle idmanlara süreksiz olarak orta verilmesi sonrası da bir ay evvel memleketi Batman’a döndüğünü söyledi.

20 yaş altında oldukları için dışarıya çıkamadıklarını belirten Muhammed, “Evimizin bahçesinde ve damında idmanlarımızı sürdürüyoruz. Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası ertelendi. Lakin biz yeniden de idmanlarımızı yapıyoruz. Gayem 2020’de Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na, akabinde 2024’teki olimpiyat oyunlarına katılıp, ülkemi en uygun formda temsil etmek.” sözlerini kullandı.

ŞAHAN: DAHA GÜZEL DERECELER KAZANMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Kayseri Şekerspor Güreş Ekibi’nde yer alan Şahan Acar, salgın nedeniyle Batman’a geldiğini aktararak, “Evde ağabeyim ve kardeşlerimle bir arada imkanlarımız çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu biçimde formumuzu müdafaaya çalışıyoruz. Çok yeterli hazırlanıp, daha düzgün dereceler kazanmaya çalışacağız.” halinde konuştu.

Batman Petrolspor Kulübünde spora devam eden Fatih ve Şahin Acar ise ağabeylerine özenerek bu spora başladıklarını, gayelerinin Dünya Şampiyonası’na katılmak olduğunu kaydettiler.

Çocuklarıyla gurur duyduğunu belirten baba Bilal Acar (47), 5 oğlundan birinin futbol, dördünün de güreş ile ilgilendiğini lisana getirip, ailelere çocuklarını spora yönlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Yorum bırakın